بخش مراقبت‌های ویژه

بیمارستان فرهنگیان دارای دو بخش مراقبت‌های ویژه قلبی (CCU)  و مراقبت‌های ویژه (ICU) است که در طبقه اول قرار دارند.

بخش CCU دارای 6 تخت و به ازای هر تخت یک تشک مواج است. افزون بر این تمام امکانات پایش درمانی لازم مانند دستگاه های مانیتورینگ ضربان قلب، ونتیلاتورهای تنفسی، پایش دما، غلظت و اکسیژن خون به صورت کاملا” مجزا و مستقل فراهم آمده است.

علاوه بر تمام این موارد با استفادده از دستگاه پایش مرکزی با قابلیت کنترل نوار قلب بیمار در ایستگاه پرستاری، تمام بیماران لحظه به لحظه تحت پایش و مراقبت قرار می‌گیرند.

بخش ICU دارای 5 تخت و به ازای هر تخت یک تشک مواج بوده، پذیرای بیماران بخش های جراحی عمومی، ارتوپدی، مبتلایان به سکته مغزی، نارسایی کلیه، و سایر بیمارانی است که اختلال سطح هوشیاری داشته یا نیاز به تهویه مکانیکی دارند. علاوه بر فراهم‌آوری تمام امکانات درمانی لازم مانند دستگاه‌های مانیتورینگ ضربان قلب، ونتیلاتورهای تنفسی، پالس اکسی متری، دما و اکسیژن خون در مورد هر تخت فراهم شده است. علاوه بر تمام این موارد، با استفاده از دستگاه پایش مرکزی که قابلیت کنترل نوار قلب بیمار در ایستگاه پرستاری را فراهم می‌آورد، تمام بیماران لحظه به لحظه تحت مراقبت قرار می‌گیرند.

مدیریت و نظارت بخش ICU بر عهده پزشکان  فوق تخصص مراقبت های ویژه و متخصص بیهوشی ( به صورت مقیم  و شبانه‌روزی) و زبده‌ترین پرستاران است که به صورت شبانه‌روزی بر بالین بیماران حضور دارند.

**نکته: در صورت نیاز بیماران مراقبت‌های ویژه جهت انجام ام آر آی و یا موارد اینچنینی در خارج از بیمارستان، آمبولانس حکیم امداد به صورت شبانه‌روزی با بیمارستان قرارداد داشته و آماده خدمت‌رسانی به بیماران گرامی می‌باشد.